Technologia Flygt Adaptive N w pompach zatapialnych do ścieków

Technologia Adaptive N opracowana przez producenta pomp FLYGT, to rozwinięcie wcześniejszej technologii N – specjalnej konstrukcji wirnika. Technologia ta pozwalała na automatyczne samooczyszczanie pomp.

Technologia FLYGT N, zapewnia możliwość dostosowania hydraulik pompowej do indywidualnych potrzeb danego użytkownika. Pompy w tej technologii dostępne są w trzech wersjach

  • Z utwardzanego żeliwa – stosowana w klasycznych rozwiązaniach przy oczyszczaniu ścieków
  • Hard IRON – do pompowania mediów zawierających materiały ścierne oraz wywołujących korozję.
  • Z pierścieniem Hopper – zapewniająca rozdrabnianie i cięcie długich włókien oraz ciała stałych.

Mamy tutaj do czynienia z półotwartym wirnikiem Flygt N ze skośna krawędzią natarcia. Wirnik współpracuje z pierścieniem wolowym , w którym znajduje się spiralne wyżłobienie oraz trzpień naprowadzający, zapewniający możliwość osiągania wysokiego poziomu efektywności w pompowaniu ścieków.

Nowa technologia Adaptive N

Nowe rozwiązania poprawiają możliwość samooczyszczania znaną z technologii Flygt N, co zapewnia długookresową pracę bez zatykania się pompy. Pozwala na to unikalne rozwiązanie osiowego unoszenia się wirnika. Jest to związane ze zmianą stosunku hydrodynamicznej siły docisku do osiowej siły powstającej poprzez zanieczyszczenia stałe znajdujące się między wirnikiem a pierścieniem wlotowym. Dodatkowo, zmniejsza to obciążenie wału oraz zużycie uszczelnień oraz łożysk, co przekłada się na zwiększenie ich żywotności.

Można wiec powiedzieć, iż mamy tutaj do czynienia z nowoczesnym i w pełni unikalnym rozwiązaniem w zakresie pompowania ścieków.

Poniżej film przedstawiający funkcjonowanie systemu Adaptive N firmy Flygt

Podsumowanie

Reasumując, możemy powiedzieć, iż technologia Flygt Adaptive N to rozwiązanie bardzo nowoczesne i unikalne. Pozwala nam na bezproblemowe pompowanie ścieków bez jakichkolwiek przerw związanych z zapychaniem się wirnika. Dzięki temu można skutecznie pompować ścieki nawet z dość sporą zawartością ciał stałych.

Previous Article
Next Article

5 Replies to “Technologia Flygt Adaptive N w pompach zatapialnych do ścieków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *