pompy zatapialne Tsurumi

Pompy zatapialne Tsurumi

Nowoczesne pompy zatapialne Tsurumi, to na chwilę obecną jedne z bardziej popularnych pomp zatapialnych przeznaczonych do pracy w branży budowlanej.  Oczywiście nie jest to jedyne ich zastosowanie, aczkolwiek najczęściej, z takim właśnie, będziemy mogli się spotkać. Wynika to głównie z bardzo dobrych parametrów technicznych pompy, niskiej wagi, oraz odporności na pompowanie mediów z materiałami ściernymi. Tego typu zalety są nader pożądane przy odwadnianiu wykopów budowlanych.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne Tsurumi?

Tak jak już wspomnieliśmy, pompy zatapialne Tsurumi, to przede wszystkim bardzo dobra jakość wykonania, oraz dobre parametry techniczne. Należy tutaj w szczególności zwrócić uwagę na następujące kwestie techniczne, które przekładają się na wysoki poziom jakości pomp Tsurumi:

 • Uszczelnienie – podwójne mechaniczne uszczelnienie z węglika krzemu, wewnątrz komory olejowej
 • Pierścienie uszczelniające lub V-ringi – umieszczone pomiędzy pompowanym medium, a dolnym uszczelnieniem. Zapewnia to dodatkową ochronę przed cząstkami ściernymi, takimi jak chociażby piasek bądź muł.
 • Podnośnik oleju – opatentowane przez Tsurumi rozwiązanie, które jest standardem we wszystkim pompach o mocy od 0,4 kW. Rozwiązanie to pozwala na skuteczne smarowanie uszczelnienia górnego, nawet przy mniejszych ilościach oleju. Nawet jeśli będzie tylko 1/3 zwartości komory głównej.
 • Zawór odpowietrzający – zapobiega zapowietrzaniu się pompy
 • Zabezpieczenie termiczne – zlokalizowane w obwodzie. Pozwala na odcięcie zasilania w wypadku przegrzewania się silnika, będącego wynikiem długotrwałej pracy na sucho.

Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo dobrymi rozwiązania technicznymi, które sprawiają, iż pompy zatapialne Tsurumi będą idealnym rozwiązaniem do pracy przy odwadnianiu wykopów budowlanych i nie tylko.

Dostępne modele pomp Tsurumi.

Tak samo jak każdy inny producent, tak też firma Tsurumi przewidziała dostarczanie różnych modeli pomp zatapialnych. Dzięki temu, że pompy zatapialne Tsurumi występują w tak różnych wariantach, możliwe jest bezproblemowe dopasowanie odpowiedniej pompy do własnych potrzeb.

Najbardziej popularne modele pomp Tsurumi.

 • Pompy zatapialne Tsurumi LB – dostępne w dwóch wariantach o mocy 480W i 750W, przy czym każdy z nich może być dodatkowo wyposażony w czujnik poziomu. Nie ma żadnych wymagań instalacyjnych. Standardowa, zwykła pompa zatapialna. Opcjonalny czujnik jest całkowicie oblany gumą i zamknięty w gumowej obudowie.
 • Pompy zatapialne Tsurumi HS – charakteryzuje się przede wszystkim wysokim poziomem trwałości oraz wirnikiem z gumy uretanowej. Dzięki temu jest wyjątkowo odporna na pracę z medium zawierającym cząstki ścierne. Łatwy dostęp do wirnika. Niska waga będą wynikiem aluminiowego korpusu, który dodatkowo zapewnia sprawne chłodzenie pompy
 • Pompy zatapialne Tsurumi KTV – są to pompy charakteryzujące się o wiele niższą wagą od wielu innych pomp o podobnej wydajności. Przede wszystkim sprawdzają się w budownictwie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu pompa stanowiła zasilanie domowego ujęcia wody ze studni głębinowej.
 • Pompy zatapialne Tsurumi KTZ – pompa przeznaczona do odwadniania w budownictwie w przypadkach, kiedy wymagane jest głębokie zanurzenie. Charakteryzuje się odpowiednio wysokim poziomem mocy i wysokością podnoszenia. Posiada skuteczne chłodzenie nawet przy stosunkowo niewielkim przepływie pompowanej cieczy. Mogą pracować w zanurzeniu nawet do 100m.
 • Pompy zatapialne Tsurumi KRS – większe pompy w ofercie Tsurumi, dostępne w przedziale mocy 3-22kW. Silnik pompy chłodzony jest pompowaną wodą z wysoką skutecznością, nawet przy małym przepływie. Pompa jest wykonana z żeliwa i przeznaczona do wszechstronnego zastosowania w trudnych warunkach. Prosta budowa i konstrukcja zapewnia łatwość konserwacji i ewentualnych napraw.
 • Pompy zatapialne Tsurumi KTV z agitatorem – jest to rozbudowana o dodatkowy agitator wersja pompy KTV. Korpus pompy wykonany jest ze specjalnej gumy. Dodatkowy agitator, pozwala na wstępne przemieszanie osadu z dna odwadnianego zbiornika, co pozwala na uniknięcie zaszlamienia dna po odwadnianiu.

Podsumowanie.

Do naszej dyspozycji są więc pompy zatapialne Tsurumi w zróżnicowanych wariantach wykonania, o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dzięki temu, praktycznie do każdego zastosowania, szczególnie w branży budowlanej, będziemy mogli dopasować odpowiednią pompę zatapialną, która poradzi sobie w pracy, bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

 

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pompy zatapialne Tsurumi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *