pompy zatapialne mody pumps

Pompy zatapialne Mody Pumps. Przegląd modeli dostępnych na rynku.

Pompy zatapialne Mody Pumps, to solidna linia pomp zatapialnych, stworzonych z myślą o pracy w bardzo wymagających, najcięższych wręcz warunkach. Producentem jest firma z siedzibą w USA, mogąca pochwalić się ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie konstrukcji oraz rozwoju urządzeń pompowych. Kupując pompy zatapialne Mody Pumps, możemy liczyć na wysoki poziom jakości wykonania poszczególnych jednostek, jak również na solidne wsparcie posprzedażowe. Co ważne, mamy tutaj bardzo szeroki wybór różnorodnych pomp, przeznaczonych do zastosowania w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Gdzie stosowane są pompy zatapialne Mody Pumps?

Tak jak już powiedzieliśmy, pompy zatapialne Mody Pumps, są wykorzystywane w wielu branżach, przede wszystkim w zadaniach najbardziej wymagających. Możemy się z nimi zetknąć w następujących sytuacjach:

 • Odwadnianie w budownictwie
 • Odprowadzanie wody w kopalniach – zarówno odkrywkowych jak i głębinowych.
 • Pompowanie wody chłodniczej w elektrowniach.
 • Odwadnianie na statkach.
 • Pompowanie ścieków
 • Utylizacja ścieków
 • Przesiewanie i klasyfikacja składników żywności.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Mody Pumps, charakteryzują się bardzo szerokim spektrum zastosowania. Jest to z całą pewnością wynikiem bardzo dobrych parametrów, oraz dobrego stosunku ceny do jakości.

Modele pomp zatapialnych Mody Pumps, dostępne na rynku Polskim.

Oczywiście w naszym kraju nie wszystkie pompy zatapialne Mody Pumps, będą dostępne od ręki. Wynika to przede wszystkim z zainteresowania. Najbardziej spopularyzowane są modele z serii Slim Line, toteż większość dystrybutorów, skupia się właśnie na tym typoszeregu. Są to bardzo dobre jakościowo pompy odwodnieniowe, które sprawdzają się przede wszystkim w budownictwie, ale nie tylko.

Wszystkie wyszczególnione poniżej modele będą mieść sporo cech wspólnych, związanych ze specyfiką ich konstrukcji. Oczywiście będą się od siebie różnić pod kątem parametrów technicznych pracy, czyli wysokości podnoszenia, wydajności pompowania, czy też mocy silnika oraz średnicy króćców przyłączeniowych.

Najpopularniejsze pompy zatapialne Mody Pumps z serii Slim Line:

 • Pompy zatapialne Mody Pumps M100ST, M154ST (jednofazowe) M100T, M120T (trójfazowe) – pompy o wydajności do 39 m3/godz. wysokości podnoszenia do 1 metrów, mocy silnika w przedziale 1 – 1,5  kW, oraz średnicy króćców przyłączeniowych 2’’.
 • Pompy zatapialne Mody Pumps M204T, M404T – to pompoy o wysokości podnoszenia do 20 m i wydajności nawet do 85 m3/godz. wyposażone w silniki o mocy 2,2 – 3 kW i króćce przyłączeniowe o średnicy 3’’.
 • Pompy zatapialne Mody Pumps serii G500, G700, G800, G900 – jednostki wyposażone w silniki o mocy 3,7 – 26 kW. Charakteryzują się wysokością podnoszenia nawet do 80 metrów, oraz wydajnością na poziomie nawet do 432 m3/godz. średnice króćców przyłączeniowych to w tym przypadku 3 – 8’’.

Pozostałe linie produktów firmy Mody Pumps.

Oczywiście pompy zatapialne Mody Pumps to nie tylko seria Slim Line. Poniżej przedstawiamy zatem pełną listę grup pomp, dostępnych w firmie Mody Pumps:

 • Seria Slim Line – odporne i wytrzymałe jednostki o niedużej średnicy, sprawdzające się zarówno w budownictwie jak i w przemyśle.
 • Seria Industrial Line – pompy wyposażone w boczny odpływ, do zastosowań przemysłowych oraz budowlanych.
 • Seria Slim Line SS – pompy Slim Line w obudowie ze stali nierdzewnej do wykorzystywania w warunkach korozyjnych.
 • Pompy do osadów NC – wyposażone w wirnik typu Vortex, sprawdzające się zarówno w pompowaniu szlamu jak i osadów.
 • Pompy do ścieków MS – wykorzystywane do zastosowań stałych oraz przenośnych. Mogą być stosowane jako zamienniki dla innych, bardzo popularnych pomp.
 • Pompy do ścieków MSP – sprawdzające się w pracy w komorach mokrych oraz suchych.
 • Pompy do ścieków MC z mechanizmem tnącym – wyposażone w wirnik kanałowy i specjalny mechanizm tnący zanieczyszczenia.
 • Wysokochromowe pompy do ścieków MHC – wykonane ze staliwa wysokochromowego, pompy zatapialno-szlamowe. Dostępne także z agitatorem oraz ciśnieniowym modułem płukającym.
 • Pompy do ścieków MSPG – pompy z rozdrabniaczem, do pracy w komarach suchych i mokrych. Specjalny, regulowany mechanizm rozdrabniacza, zapewnia jeszcze bardziej efektywną pracę pompy.

Podsumowanie.

Widzimy więc, iż pompy zatapialne Mody Pumps to ogólnie bardzo szeroka grupa różnorodnych urządzeń, sprawdzających się w bardzo szerokim spektrum zastosowań. Co najważniejsze, są to jednostki wykonane solidnie, odporne na obciążenia eksploatacyjne. Sprawdzają się w zastosowaniach w najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadaniach. Jednym słowem są to pompy zatapialne do zadań specjalnych.

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *