pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym generac

Pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym firmy Generac

Nowoczesne pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym produkcji Generac, to jednostki idealne do zastosowań przy odwadnianiu igłofiltrami, czy też pompowania wody zanieczyszczonej oraz ścieków. Firma ta, produkuje agregaty pompowe oparte o pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym, realizowanym przy pomocy membranowej pompy próżniowej. Do zdecydowanie najistotniejszych zalet tych urządzeń należy niska ich waga. Nawet w wersji wyciszonej, w kompletnej obudowie tłumiącej hałasy, pompa waży około 1,3 tony. Jak na urządzenia o wydajności do 330 m3/godz. jest to waga stosunkowo nieduża.

Dostępne modele pomp wirowych Generac.

Obecnie na rynku znajdziemy dwa modele pomp wirowych ze wspomaganiem próżniowym, dostarczane przez firmę Generac. Są to:

  • Agregat pompowy DWP 4 – wyposażony w przyłącza o średnicy 100mm i maksymalnej wydajności do 150 m3/godz. Charakteryzuje się także wysokości podnoszenia do 32 m, oraz wagą 1036kg. Wyposażony w trzy cylindrowy silnik marki Perkins z wolnym przelotem zanieczyszczeń o średnicy 34mm. Jednostka przeznaczona przede wszystkim do pracy z systemami igłofiltrowymi.
  • Agregat pompowy DWP 6 – o średnicy przyłączy 150mm i wydajności do 330 m3/godz. Podnoszenie, podobnie jak w słabszym modelu do 32m i przelot zanieczyszczeń na poziomie 75mm. Waga całkowita urządzenia w obudowie wyciszonej to 112k kg. Jednostka została wyposażona w 4-cylindrowy silnik Perkins. Pompa sprawdzi się zarówno przy instalacjach igłofiltrowych, jak również, z uwagi na większy przelot zanieczyszczeń, może być wykorzystana do konstrukcji bypassów ściekowych.

Są to oczywiście bardzo podstawowe parametry. Jeśli ktoś potrzebuje więcej na informacji na temat tego, jakimi parametrami charakteryzują się pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym produkcji Generac, to znajdzie je na stronie polskiego dystrybutora, firmy Klaudia z Ustronia. Szczegóły dostępne są pod adresem

https://www.klaudia.eu/agregaty-pompowe/agregaty-pompowe-generactowerlight/

Czym charakteryzują się pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym produkcji firmy Generac?

pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym generac- schemat konstrukcjiPrzede wszystkim są to pompy produkowane w wersjach wyciszonych. Dodatkowe wspomaganie próżniowe, jest w ich przypadku realizowane przez próżniową pompę membranową o wydajności 50 m3 powietrza na godzinę. Do kluczowych cech charakterystycznych pomp wirowych Generac, zaliczać będziemy:

  • Zabudowa w wersji pełnej – pozwala na wyeliminowanie uciążliwego hałasu, oraz zanieczyszczenia w miejscu pracy
  • Zbiornik paliwa – o pojemności 175 litrów, zapewniający długotrwałą pracę bez dozoru.
  • Regulacja obrotów silnika – płynna regulacja obrotów silnika pozwala dopasować wydajność oraz zużycie paliwa do konkretnych wymagań danego zastosowania.
  • Dodatkowe przyłącza paliwowe – pozwalające podłączyć do pompy dodatkowe zbiorniki paliwa, znacznie wydłużające pracę

Podsumowanie.

Generalnie, trzeba powiedzieć, iż pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowych produkowane przez firmę Generac, to bardzo dobre urządzenia o wielozadaniowym charakterze. Możemy je stosować zarówno z instalacjami igłofiltrowymi, jak również w przypadku konieczności pompowania wody zanieczyszczonej czy też ścieków. Odpowiednio dobrana pompa wirowa, pozwala nam osiągnąć zdecydowanie najlepszą wydajność w danym zastosowaniu. Dodatkowo pompa próżniowa, zapewnia skuteczną ewakuację powietrza, dzięki czemu pompa nie jest narażona na problem zapowietrzania się.

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *