Pompa tłokowa Goliath 50000 do mniejszych zestawów igłofiltrów.

Instalacje igłofiltrowe o niedużej ilości igłofiltrów (do 40 sztuk), wymagają zastosowania odpowiedniej pompy, która sobie poradzi z takim zadaniem. Jedną z lepszych i sprawdzonych już konstrukcji w tym zakresie jest bez wątpienia agregat pompowy Goliath. Charakteryzuje się wysokim poziomem sprawności hydraulicznej, oraz możliwości stałej ewakuacji wody i powietrza bez konieczności stosowania odrębnego systemu samozasysania. Jest to jedno ze zdecydowanie najbardziej skutecznych rozwiązań jeśli chodzi o proces odwaniania igłofiltrami w przypadku instalacji małych i średnich.

Podstawowa charakterystyka pompy tłokowej Goliath.

Pompy tego typu charakteryzują się wysokim poziomem popularności przede wszystkim ze względu na liczne zalety, jakie niesie za sobą ich zastosowanie. Do najważniejszych kwestii musimy tutaj bezwzględnie zaliczyć następujące parametry techniczne:

 • Wysokie podciśnienie – dzięki któremu można osiągnąć wysoki poziom sprawności w procesie ewakuacji powietrza, co zapewnia maksymalny poziom efektywności przy odwadnianiu igłofiltrami
 • Pulsacyjny charakter pracy – wpływa na zmniejszenie możliwości zatykania się igłofiltrów w gruntach pylastych
 • Wysoka sprawność hydrauliczna – osiągi na poziomie nawet powyżej 90% sprawności, zapewniają niskie zużycie paliwa – nawet poniżej 0,6 l/godz.
 • Możliwość serwisu na miejscu – podstawowe prace serwisowe nie wymagają odstawiania pompy na warsztat.
 • Stała wydajność, niezależnie od wysokości podnoszenia – wynika ze specyfiki pompy tłokowej, jako pompy typu wyporowego. Nie mamy tutaj do czynienia ze zmniejszenie się wraz ze stratami ciśnienia, tak jak w przypadku pomp wirowych. Dzięki temu, pompy tłokowe, sprawdzają się nawet w sytuacji, kiedy w instalacji występują długie odcinki linii tłocznych oraz spore przewyższenia.

Są to konkretne korzyści płynące z zastosowania pomp tłokowych, w szczególności zaś pompy Goliath. Warto mieć je na względzie podejmując się kompletowania instalacji igłofiltrowej do konkretnych zadań. W wielu sytuacjach, pompa tłokowa Goliath, będzie bowiem rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym.

Podstawowe zastosowanie pompy Goliath 50000

Tego typu pompa tłokowa będzie wykorzystywana przede wszystkim do prac związanych z obniżaniem poziomu wody gruntowej przy pomocy instalacji igłofiltrowych czy też drenażu poziomego. Jest rozwiązaniem optymalnym do zastosowania w przypadku instalacji małych i średnich, o ilości igłofiltrów nie przekraczającej 40 sztuk.

Schemat pompy Goliath 50000

Poniżej prezentujemy schemat konstrukcyjny pompy Goliath 50000

Schemat pompy Goliath 50000
 1. Silnik Hatz, z powiększoną miską olejową, czujnikiem ciśnienia oleju, oraz możliwością regulacji obrotów.
 2. Rozruch elektryczny, licznik godzin.
 3. Kompaktowa konstrukcja.
 4. Wysokiej jakości wykończenie zarówno pompy jak i całej jednostki
 5. Bardzo niski poziom głośności obudowy dźwiękochłonnej
 6. Akumulator, mocny alternator z dobrym ładowaniem nawet przy niskich obrotach
 7. Dodatkowa „wanna” do kolekcjonowania odcieków z silnika
 8. Zbiornik paliwa o pojemności 120 litrów
 9. Cynkowana ogniowa rama podstawy, zabezpiecza przed wyciekami do środowiska
 10. Duże drzwi i panele obudowy pozwalają na wygodny dostęp do konserwacji i serwisowania
 11. Filtry oleju, paliwa i powietrza łatwodostępne
 12. Materiał wyciszający osłonięty cynkowaną blachą perforowaną
 13. Wydajność do 53 m3/godz.
 14. Cynkowane ogniowo górne narożniki obudowy pozwalające na łatwe piętrowanie urządzeń
 15. Łapacz kamieni cynkowany ogniowo na sekcji ssawnej
 16. Górny panel obudowy z zawiasami i mocowaniami pneumatycznymi pozwala na łatwy dostęp do sekcji silnika i zaworów pompy

Więcej informacji na stronie – https://www.klaudia.eu/pompy-do-iglofiltrow/pompy-tlokowe-geho-zd/pompy-tlokowe-clasal-goliath/

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *