Pompa tłokowa Geho ZD900

Zastosowanie pomp tłokowych w instalacjach igłofiltrowych to jedno z lepszych rozwiązań. Szczególnie w przypadku kiedy zachodzi konieczność długotrwałej pracy w trudnych warunkach, przy długim odcinku tłoczenia odciąganej z gruntu wody. W takich przypadkach agregaty pompowe GEHO sprawdzają się wręcz wyśmienicie. Jednym z bardziej popularnych zaś modeli jest pompa tłokowa GEHO ZD900. Sprawdzamy, dlaczego osiąga tak dobry poziom popularności wśród wielu użytkowników zarówno w kraju jak i na świecie. <m>

Podstawowe informacje o agregacie GEHO ZD900

Jest to pompa tłokowa o wydajności 90m3/godz. rekomendowana przez producenta i wielu dostawców do instalacji igłofiltrowych składających się z 50-80 sztuk igłofiltrów elastycznych, lub 40 sztuk igłofiltrów dwucalowych. Pełna nazwa urządzenia to GEHO ZD900 Silent Compact, co dla wielu potencjalnych użytkowników będzie sporym wyjaśnieniem. Są to pompy o kompaktowej konstrukcji, dodatkowo wyciszone. Dzięki temu mamy możliwość zastosowania ich w bardzo wymagających warunkach, gdzie niski poziom głośności pracy będzie odgrywać istotną rolę. Na przykład w pobliżu zabudowań mieszkalnych, w okolicy centrów miast, itp.

Najważniejsze zalety pomp GEHO ZD900 Silent Compact

Warto sobie tutaj przytoczyć najważniejsze zalety tego typu urządzeń pompowych. Będą one w stanie już od samego początku wskazać obszary, w których pompy te będą znajdywać najszersze zastosowanie. Do najważniejszych zalet należy tutaj więc zaliczyć następujące kwestie:

  • Wysoka sprawność hydrauliczna – przekłada się na niskie zużycie paliwa, nawet do 1l/godz. – to o około 40-75% mniej niż porównywalne w skuteczności modele pomp wirowych.
  • Wysoki poziom żywotności pomp  – 25-30 lat eksploatacji
  • Silnik Hatz – solidna jednostka wolnoobrotowa o wyjątkowo niskiej awaryjności.
  • Praca pulsacyjna – pozwala skutecznie przeciwdziałać zatykaniu się igłofiltrów.
  • Cicha i kompaktowa obudowa – cicha praca i łatwe serwisowanie, możliwe do realizacji na miejscu pracy pompy.

Są to niewątpliwie konkretne zalety pompy przeznaczonej do pracy z instalacjami igłofiltrowymi. Dzięki tym zaletom praca w tym przypadku staje się prostsza i bardziej wydajna, jak również mniej uciążliwa dla otoczenia oraz samych pracowników.

Podsumowanie

Użytkownik końcowy ma oczywiście do wyboru kilka różnych wersji tego modelu pompy. Będą to także pompy bez wyciszonej obudowy. Zaś pompy z obudową charakteryzują się hałasem na poziomie do 47 dB z odległości 10 metrów. Jest to naprawdę niewielki poziom hałasu, porównywalny do przejeżdżających w okolicy samochodów, a czasami nawet niższy od tego. Należy więc stwierdzić, iż agregaty GEHO ZD900 to urządzenia topowe, które zapracowały swoimi parametrami na stale rosnącą popularność.

Previous Article
Next Article

2 Replies to “Pompa tłokowa Geho ZD900”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *