Pompa do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent.

Nowoczesna, wyciszona pompa do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silnet, to jedno z nowocześniejszych rozwiązań tej marki na rynku pomp do systemów igłofiltrowych. Jednostka jest wyposażona w silnik spalinowy marki Hatz oraz zabudowa w osłonie dźwiękochłonnej. Dzięki osłonie, w odległości około 7 metrów mamy do czynienia z natężeniem hałasu pracującej pompy na poziomie 65 dB. Jest to bardzo dobry wynik, dzięki czemu, agregat ten sprawdzi się także w tych zastosowaniach, gdzie musi pracować w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi.

Pompa do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent i jej podstawowe parametry.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj to, iż pompa Geco Power MPD 4/5.5 Silent, charakteryzuje się także pozostałymi parametrami technicznymi na bardzo dobrym poziomie. Do najważniejszych kwestii w tym zakresie, będziemy zaliczać następujące parametry:

  • wydajność maksymalna do 160m3/godz.
  • podnoszenie do 19m
  • wydajność pompy próżniowej: 60m3/godz.
  • masa: ok. 1000kg
  • głośność: 65dB (7m)
  • silnik Hatz 1d81, moc nominalna 5,5kW 1 cylinder, pojemność 667cm3
  • króciec ssawny: kołnierz 100mm z adaptacją na króciec V133 instalacji IgE 81 lub inny system
  • króciec tłoczny: kołnierz 100mm z adaptacja na złącze Storz 110 lub króciec V133 instalacji igłofiltrowej

Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo dobrymi parametrami, które przekładają się bezpośredni sposób na tak dużą popularność tej akurat jednostki pompowej.

Podstawowy obszar zastosowania.

Pompy do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona przede wszystkim do współpracy z systemami igłofiltrowymi. Silnik wysokoprężny Hatz o mocy 5,5 kW w zupełności wystarcza do jej napędzania. Ma to miejsce dzięki temu, iż pompa ta, charakteryzuje się 75% sprawnością hydrauliczną. Sam silnik pracuje na stosunkowo niskich obrotach, dzięki czemu nie jest przeciążany, a to znacznie wydłuża jego żywotność. Zapewnia nam jednocześnie poziom podnoszenia do 19 metrów, co jest idealnym zakresem dla tłoczenia na średnich odległościach, do kilkudziesięciu metrów.

Generalnie pompy do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent, mogą być stosowane do pompowania wody brudnej oraz ścieków. W tym przypadku, pompa jest dodatkowo wyposażona w duży otwór rewizyjny, który umożliwia sprawne i szybkie odetkanie, w sytuacji, kiedy doszłoby je zapchania podczas pompowania ścieków.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent, to bardzo dobre jednostki. Przeznaczone przede wszystkim do pracy z systemami igłofiltrowymi ale nie tylko. równie dobrze będą sprawdzać się także w innych zastosowaniach. Więcej informacji na temat tych agregat pompowych, znajduje się na stronie: https://www.klaudia.eu/pompy-do-iglofiltrow/agregaty-pompowe-geco-power/agregaty-pompowe-geco-power-spalinowe/wyciszona-pompa-do-iglofiltrow-mpd-45-5-silent/

Previous Article
Next Article

3 Replies to “Pompa do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *