dobór pompy zatapialnej dla firmy budowlanej

Dobór pompy zatapialnej dla firmy budowlanej.

Umiejętny dobór pompy zatapialnej, przeznaczonej do pracy w firmie budowlanej wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Trzeba przede wszystkim ustalić zakres eksploatacji przyszłej pompy. Dokładnie sprawdzić, zakres realizowanych prac z zastosowaniem pomp. To bowiem, pozwoli w miarę precyzyjnie określić, jakiego rodzaju pompa zatapialna będzie w firmie potrzebna. A uwzględnić trzeba całkiem sporo kwestii technicznych. Tak, aby nowa pompa zatapialna sprawdzała się w wielu, różnorodnych zadaniach.

Do czego wykorzystywane są pompy zatapialne w firmach budowlanych?

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest to, w jakim zakresie pompy zatapialne są w ogóle wykorzystywane w firmach budowlanych. Dzięki tej wiedzy, dobór pompy zatapialnej będzie o wiele łatwiejszy. Przede wszystkim jednak, musimy precyzyjnie ustalić, jakich parametrów od pompy oczekujemy. W tym zakresie, praktycznie każda firma budowlana będzie mieć zróżnicowane wymagania. Warto też wziąć pod uwagę różne scenariusze. Trudno bowiem oczekiwać, aby nieduża firma budowlana, dysponowała funduszami niezbędnymi do zakupu kilku pomp. Tak, aby każda była przeznaczona do innych zadań. Raczej musimy uśrednić wymagania tak, aby zakupiona pompa sprawdziła się w zdecydowanej większości realizowanych zadań.

Musimy wziąć pod uwagę następujące parametry pompy zatapialnej:

  • Wysokość podnoszenia
  • Wydajność
  • Zdolność do pompowania określonych typów cieczy – pompy ze stali kwasoodpornej, pompy szlamowe, itp.
  • Rodzaj napędu – silnik elektryczny bądź też spalinowy.

Dobór pompy zatapialnej nowej i używanej.

Bardzo ważną kwestią jest także to, czy zdecydujemy się na dobór pompy zatapialnej nowej, czy też używanej. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

  • Nowa pompa zatapialna – trzeba będzie wyłożyć zdecydowanie większe pieniądze na jej zakup. W zamian za to dostajemy gwarancję na naprawę ewentualnych uszkodzeń, obsługę serwisową i pewność, że wszystkie podzespoły są nowe i nie powinny zbyt szybko ulec uszkodzeniu bądź wyeksploatowaniu.
  • Używana pompa zatapialna – można będzie znacznie oszczędzić na jej zakupie. Z drugiej jednak strony, nie dostajemy gwarancji producenta, ani możliwości korzystania z autoryzowanego serwisu. Bez przeprowadzenia odpowiedniego przeglądu technicznego, nie będziemy też znać jej faktycznego stanu technicznego.

Generalnie więc, w zdecydowanej większości przypadków, lepiej zdecydować się na dobór pompy zatapialnej, całkowicie nowej. Pozwoli to uniknąć wielu problemów i trudności. Z drugiej strony, jeśli firma dysponuje możliwością samodzielnego przeprowadzania napraw i serwisowania posiadanych pomp, to używana jednostka może być całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Na pewno pozwoli sporo zaoszczędzić.

Decydując się na pompę używaną, musimy także zwrócić uwagę na jej dostępność na naszym rynku. Jeśli jest to bowiem pompa sprowadzona z zagranicy i nie ma na naszym rynku punktów sprzedaży, autoryzowanych serwisów i dystrybutorów, to niestety nie będzie to najlepszy wybór. W razie jakichkolwiek awarii, wszystkie części trzeba będzie sprowadzać. Czasami może być z tym nawet dość poważny problem.

Podsumowanie.

Generalnie, dobór pompy zatapialnej dla firmy budowlanej, zawsze powinien być realizowany w taki sposób, aby była ona w jak największym zakresie wykorzystywana. Tak, aby sprawdzała się do zdecydowanej większości zadań realizowanych przez firmę. Aby nie trzeba było posiłkować się pompami z wypożyczalni, a jeśli już, to jak najrzadziej. Inwestycja w nową pompę zatapialną, musi przynosić przedsiębiorstwu konkretne korzyści.

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *