agregaty pompowe Victor Pumps

Agregaty pompowe Victor Pumps.

Nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, to obecnie coraz bardziej popularne pompy samozasysające, napędzane zarówno elektrycznie, jak i spalinowo. Sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach, a ich jakość stoi na najwyższym, światowym poziomie. Firma Victor Pumps, to jeden z najbardziej uznanych na świecie, niemiecko-włoski producent pomp samozasysających oraz zębatych. Wykorzystując nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, możemy więc liczyć na wysoką jakość ich wykonania, doskonałe parametry techniczne i kilka innych, pomniejszych korzyści.

Czym są agregaty pompowe Victor Pumps?

Są to przede wszystkim urządzenia przeznaczone do pompowania wody zanieczyszczonej, jak również ścieków. Mechanizm samozasysania, zapewnia nam, iż początkowe zalanie korpusu wodą, następuje tylko raz, w momencie pierwszego uruchomienia. Potem, pompa nie potrzebuje dodatkowego zalewania. Są to poza tym jednostki o trwałej i solidnej konstrukcji, które sprawdzą się w wielu zastosowaniach.

Gdzie stosowane są agregaty pompowe Victor Pumps?

Tak jak już powiedzieliśmy, urządzenia te, będą znajdywać bardzo szeroki zakres zastosowania. Możemy sobie jednak wyszczególnić kilka przykładowych obszarów.

  • Branża wodno-kanalizacyjna, oczyszczalnie ścieków – pompowanie wody zanieczyszczonej oraz ścieków.
  • Kopalnie odkrywkowe – pompowanie zanieczyszczonej wody gruntowej.
  • Przedsiębiorstwa budowlane – odwadnianie wykopów, oraz obniżanie poziomu wody gruntowej przy pomocy igłofiltrów.

Zakres cieczy, jakie mogą być pompowane przy wykorzystaniu agregatów pompowych Vitor Pumps jest także bardzo szeroki i obejmuje: oleje napędowe, solwenty, nawozy, woda pożarowa, wody drenażowe, rozpuszczalniki, wody rzeczne, deszczowe, mleko wapienne, produkty ropopochodne, woda z piaskiem, woda z błotem, płuczka, uwodnione ścieki. Jak więc widzimy, zakres zastosowania tego typu urządzeń może być naprawdę bardzo szeroki.

Parametry techniczne i korzyści płynące z zastosowania agregatów Victor Pumps.

Stosując na co dzień, agregaty pompowe Victor Pumps, możemy liczyć na konkretne korzyści, wypływające bezpośrednio z ich parametrów technicznych. Do najważniejszych kwestii, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę będziemy zaliczać:

  • Automatyczna smarownica uszczelnienia – zapewnia ochronę pompy przy okresowej pracy na sucho, czy też przerwach w dopływie pompowanej cieczy.
  • Półotwarty wirnik z żeliwa sferoidalnego – odporny na ścieranie. Możliwe jest zamówienie agregatu z wirnikiem ze stali nierdzewnej typu 316 przy zastosowaniach wymagających odporności chemicznej. Np. przy pompowaniu wody morskiej.
  • Samozasysanie – mechanizm zapewniający brak konieczności ciągłego zalewania korpusu wodą. Wymagane jest to tylko jednokrotnie, przy pierwszym uruchomieniu agregatu – więcej o samozasysaniu
  • Prosta konstrukcja – zapewniająca bezawaryjną pracę w trudnych warunkach
  • Szeroki zakres dostępnych modeli – pozwala na dopasowanie odpowiedniej pompy pod konkretne zastosowanie.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć, iż agregaty pompowe Victor Pumps to jednostki w pełni nowoczesne, spełniające współczesne wymagania dla wielu branż. Sprawdzają się zarówno jako pompy produkcyjne, obiegowe, czy też odwodnieniowe (przy igłofiltrach). Inwestycja w tego typu urządzenia, na pewno jest więc bardzo korzystna, dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje pompy o tak solidnych parametrach pracy.

Więcej informacji na temat poszczególnych modeli agregatów pompowych Victor Pumps, znajdziemy na stronie polskiego dystrybutora tych agregatów, pod adresem – https://www.klaudia.eu/agregaty-pompowe/pompy-samozasysajace-victor-pumps/

 

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *