agregaty pompowe Global Pump

Agregaty pompowe Global Pump

Nowoczesne agregaty pompowe Global Pump przeznaczone do wody zanieczyszczonej i ścieków, to jedne z lepszych jednostek tego rodzaju na rynku. Global Pump to amerykański producent najwyższej klasy agregatów, projektowanych głównie z myślą o zróżnicowanych zastosowaniach. Pompy te, przeznaczone są głównie do prac w sektorze budowlanym, jak również górnictwie, ratownictwie (usuwanie skutków powodzi) oraz przy pracach związanych z pompowaniem ścieków.

W jakim zakresie stosowane są agregaty pompowe Global Pump?

agregaty pompowe Global Pump - przegląd zastosowańTak jak wspomnieliśmy we wstępie, są to jednostki o dość szerokim spektrum zastosowania. Przeznaczone do pracy w wymagających warunkach, zapewniają nam jednocześnie wysoki poziom efektywności, oraz optymalizację kosztów eksploatacyjnych. Do tego dochodzi jeszcze łatwa obsługa oraz serwisowanie. Najczęstszymi obszarami zastosowania agregatów pompowych Global Pump są:

  • Budownictwo – w tym zakresie agregaty pompowe Global Pump, są stosowane głównie do prowadzenia odwodnień z zastosowaniem igłofiltrów.
  • Górnictwo – głównie w kopalniach odkrywkowych, gdzie sprawdzają się modele serii GSHAP oraz GHHAP czyli agregaty pompowe wysokiego podnoszenia, zapewniające nam możliwość tłoczenia cieczy na wysokość powyżej 100 m.
  • Gospodarka komunalna – tutaj agregaty wykorzystywane są głównie w zakresie prac odwodnieniowych przy zbiornikach technicznych, jak również przy tłoczeniu wody zanieczyszczonej i ścieków.
  • Ratownictwo – agregaty pompowe Global Pump, sprawdzają się także przy usuwaniu skutków powodzi, na co pozwala dobra wydajność, wysokość podnoszenia, oraz stosunkowo duży, wolny przelot zanieczyszczeń.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować jeden z agregatów produkcji Global Pump do innych zastosowań. Są to pompy na tyle uniwersalne, iż ich przystosowanie do innych warunków pracy nie powinno sprawiać większych trudności.

Rozwiązania technologiczne zastosowanie w agregatach Global Pump.

Szeroki zakres zastosowania, oraz doskonałe parametry techniczne, wynikają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych zastosowanych w pompach tego producenta. Najważniejsze rozwiązania, zastosowane w tych jednostkach przedstawia poniższa lista.

  • Trwała i mocna konstrukcja – zapewniająca długą żywotność, oraz odporność na uszkodzenia.
  • Automatyzacja – możliwe jest opcjonalne wyposażenie agregatu w czujniki poziomu wody, które w pełni automatyzują obsługę pompy.
  • Praca na sucho – dzięki uszczelnieniu mechanicznemu w glikolu, praca na sucho nie jest zagrożeniem dla trwałości agregatu.
  • Sprawność – ponad 80% sprawność urządzeń, zapewnia optymalne zużycie paliwa.
  • Przelot zanieczyszczeń – wolny przelot zanieczyszczeń we wszystkich modelach o stosunkowo dużych rozmiarach, pozwala na pompowanie wody zanieczyszczonej z zawartością ciał stałych nawet do 125mm w największych modelach.

Są to z cała pewnością konkretne parametry, które czynią agregaty pompowe Global Pump jednymi z najlepszych w tej kategorii, dostępnych na rynku. Inwestycja w pompę tego producenta, zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Automatyczne zasysanie

agregaty pompowe Global Pump - model 12ghhAgregaty pompowe Global Pump, wyposażone są w system automatycznego, bezobsługowego zasysania, oparty o inżektor „venturi” ze zintegrowaną sprężarką. Pozwala to na osiągnięcie przez pompę podciśnienia do poziomu 8,5m. Wszystkie urządzenia których oznaczenie kończy się na „AP” to pompy wyposażone w inżektor „venturi”. Możliwe jest także zastosowanie innych rozwiązań w zakresie zasysania, jak chociażby pompa membranowa, lub olejowa. Trzeba jednak podkreślić, iż zdecydowana większość użytkowników agregatów pompowych, uważa system inżektorowy za najlepsze rozwiązanie w tym zakresie.

Podsumowane.

Agregaty pompowe Global Pump są więc jednostkami bardzo dobrej klasy, zapewniającymi doskonałe warunki pracy w wielu różnych zastosowaniach. Wyposażone w standardzie w wysokoprężne silniki spalinowe John Deere lub CAT, pozwalają na bardzo dobre osiągi w pompowaniu. Wysoka wydajność agregatów sięgająca nawet 60000 l/min. czyni je jednymi z najwydajniejszych urządzeń na rynku, w swojej kategorii. Możemy więc powiedzieć, iż agregaty pompowe Global Pump z całą pewnością nie bez powodu stają się obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań w wielu krajach.

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *